CL4790-200-05
Laird Connectivity Inc.
Product No:
CL4790-200-05
Description:
TXRX USB 900MHZ 200MW W/ANTENNA
User Guide
Applications General Purpose
Product Status Obsolete
Power - Output 200mW
Modulation or Protocol FHSS, FSK
Series -
Function Transceiver
Sensitivity -99dBm
Voltage - Supply 5V
Data Rate (Max) 115.2kbps
Mfr Laird Connectivity Inc.
Frequency 902MHz ~ 928MHz