Home / Racks / CLC2B42BK
minImg
CLC2B42BK
Hammond Manufacturing
Product No:
CLC2B42BK
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
Description:
2-BAY 42D COLOCATION SERVER CABI
User Guide
Number of Units 21U
Color Black
Mounting Rails Two Pair
Material Metal, Steel
Product Status Active
Door Steel
Weight -
Series CLC
Type Cabinet Rack
Mfr Hammond Manufacturing
Dimensions - Overall 42.000" L x 24.000" W x 83.020" H (1066.80mm x 609.60mm x 2108.71mm)
Ventilation Back, Front, Sides
Style Enclosed, Back, Front, Sides
Features -
Package Box
Dimensions - Panel 40.130" L x 19.000" W x 37.880" H (1019.30mm x 482.60mm x 962.15mm)