Home / Fixed Inductors / CLF12555T-331M-H
minImg
CLF12555T-331M-H
TDK Corporation
Product No:
CLF12555T-331M-H
Description:
FIXED IND 330UH 700MA 560MOHM SM
In Stock : 80
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings -
DC Resistance (DCR) 560mOhm
Inductance 330 µH