Home / Fixed Inductors / CLF12577NIT-220M-D
minImg
CLF12577NIT-220M-D
TDK Corporation
Product No:
CLF12577NIT-220M-D
Description:
FIXED IND 22UH 4.3A 32.4MOHM SMD
In Stock : 2361
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 4.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.504" L x 0.492" W (12.80mm x 12.50mm)
Product Status Last Time Buy
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 32.4mOhm Max
Inductance 22 µH