Home / Fixed Inductors / CLF6045NIT-3R3N-D
minImg
CLF6045NIT-3R3N-D
TDK Corporation
Product No:
CLF6045NIT-3R3N-D
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 3.3UH 3.5A 25 MOHM SMD
In Stock : 7045
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 3.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Inductance 3.3 µH