Home / Fixed Inductors / CLF6045T-101M-H
minImg
CLF6045T-101M-H
TDK Corporation
Product No:
CLF6045T-101M-H
Description:
FIXED IND 100UH 700MA 340MOHM SM
In Stock : 22
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 640mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 340mOhm
Inductance 100 µH