Home / Fixed Inductors / CLF7045T-101M-CA
minImg
CLF7045T-101M-CA
TDK Corporation
Product No:
CLF7045T-101M-CA
Description:
FIXED IND 100UH 750MA 396MOHM SM
In Stock : 410
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 396mOhm Max
Inductance 100 µH