CLLD11X7R1A474M
TDK Corporation
Product No:
CLLD11X7R1A474M
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series CLL
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF