CLM0C03208
Siemens
Product No:
CLM0C03208
Manufacturer:
Siemens
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,30A,3NO,OPN
User Guide
Operating Temperature -
Coil Power 410VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 3PST-NO (3 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 208VAC
Must Operate Voltage 176.8 VAC