CLM0E04208
Siemens
Product No:
CLM0E04208
Manufacturer:
Siemens
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,100A,4NO,OP
User Guide
Operating Temperature -
Coil Power 1300VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 100 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 4PST-NO (4 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 208VAC
Must Operate Voltage 176.8 VAC