CLM1F05480
Siemens
Product No:
CLM1F05480
Manufacturer:
Siemens
Description:
CONTACTOR LTG M-HELD,200A,5NO,48
User Guide
Operating Temperature -
Coil Power 1300VA
Switching Voltage 600VAC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 200 A
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance -
Must Release Voltage -
Product Status Active
Contact Form 5PST-NO (5 Form A)
Series -
Contact Material -
Mfr Siemens
Coil Voltage 480VAC
Must Operate Voltage 408 VAC