Home / Fixed Inductors / CLS4D09NP-100NC
minImg
CLS4D09NP-100NC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CLS4D09NP-100NC
Description:
FIXED IND 10UH 500MA 370MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Inductance 10 µH