CLS62NP-392KC
Sumida America Components Inc.
Product No:
CLS62NP-392KC
Description:
FIXED IND 3.9MH 37MA 48.8OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance -
Current Rating (Amps) 37 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 48.8Ohm Max
Inductance 3.9 mH