CLT100F-C20
Panduit Corp
Product No:
CLT100F-C20
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
SLIT WRAP 0.912" X 100' BLACK
In Stock : 16
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 50°C
Color Black
Material Polyethylene (PE)
Liquid Protection -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Slit Harness
Series CLT
Type Slit Wrap
Length 100' (30.48m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.912" (23.16mm)
Environment Protection -
Mfr Panduit Corp
Diameter - Outside, Non-Expanded 1.103" (28.02mm)
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Inside, Expanded -
Wall Thickness 0.008" ~ 0.030" (0.20mm ~ 0.76mm)