CM06FD621FO3
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CM06FD621FO3
Description:
CAP MICA 620PF 500V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±1%
Lead Spacing 0.343" (8.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.650" L x 0.201" W (16.50mm x 5.10mm)
Product Status Active
Series CM06
Package / Case Radial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 620 pF