CM201212-47NJL
Bourns Inc.
Product No:
CM201212-47NJL
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED IND 47NH 385MA 420MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.058" (1.47mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 385 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 420mOhm Max
Inductance 47 nH
Series CM201212
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.6GHz