Home / Crystals / CM250S76.800KAZFT
minImg
CM250S76.800KAZFT
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CM250S76.800KAZFT
Description:
CRYSTAL 76.8000KHZ 12.5PF SMD
User Guide
Load Capacitance 12.5pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.311" L x 0.146" W (7.90mm x 3.70mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Ratings -
Series CM250S
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SOJ, 5.50mm pitch
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 76.8 kHz