CM252016-68NKL
Bourns Inc.
Product No:
CM252016-68NKL
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
FIXED IND 68NH 190MA 680MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.063" (1.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 680mOhm Max
Inductance 68 nH
Series CM252016
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 590MHz