Home / Crystals / CM309B28.000MABJT
minImg
CM309B28.000MABJT
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CM309B28.000MABJT
Description:
CRYSTAL 28.0000MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.528" L x 0.200" W (13.40mm x 5.08mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series CM309B
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SOJ, 2.85mm pitch
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 28 MHz