Home / Crystals / CM309E5333000CBQT
minImg
CM309E5333000CBQT
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CM309E5333000CBQT
Description:
CRYSTAL 5.3330MHZ 10PF SMD
User Guide
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±100ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Ratings -
Series CM309E
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SOJ, 9.60mm pitch
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 5.333 MHz