Home / Crystals / CM309S30.000MABJTR
minImg
CM309S30.000MABJTR
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CM309S30.000MABJTR
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.488" L x 0.173" W (12.40mm x 4.40mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Ratings -
Series CM309S
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SOJ, 9.40mm pitch
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 30 MHz