Home / Crystals / CM315D32768EZCT
minImg
CM315D32768EZCT
Citizen Finedevice Co Ltd
Product No:
CM315D32768EZCT
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
User Guide
Load Capacitance 9pF
Frequency Tolerance ±10ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms
Ratings -
Series CM315D
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Frequency 32.768 kHz