CM322522-2R2KL
Bourns Inc.
Product No:
CM322522-2R2KL
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
FIXED IND 2.2UH 190MA 950MOHM SM
In Stock : 9930
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 950mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series CM322522
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 80MHz