CM8663Z161B-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
CM8663Z161B-10
Description:
CMC 82A 2LN 160 OHM TH
In Stock : 385
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR) (Max) 0.15mOhm
Impedance @ Frequency 160 Ohms @ 100 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" L x 0.630" W (22.00mm x 16.00mm)
Height (Max) 0.650" (16.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CM
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 82A