CMD-HHCP-315-MD
Linx Technologies Inc.
Product No:
CMD-HHCP-315-MD
Description:
XMITTER HANDHELD 315MHZ 8 BUTTON
User Guide
Applications General Remote Control, Garage Opener, RKE
Product Status Active
Power - Output -
Modulation or Protocol ASK, OOK
Series -
Function Transmitter
Sensitivity -
Voltage - Supply 2.1V ~ 3.6V
Data Rate (Max) -
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 315MHz