CMD-KEY3-418
Linx Technologies Inc.
Product No:
CMD-KEY3-418
Description:
XMITTER KEYFOB 418MHZ 3 BUTTON
User Guide
Applications General Remote Control, Garage Opener, RKE
Product Status Obsolete
Power - Output -
Modulation or Protocol ASK, OOK
Series -
Function Transmitter
Sensitivity -
Voltage - Supply 2.1V ~ 3.6V
Data Rate (Max) -
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 418MHz