CMF202R0000JLEB
Vishay Dale
Product No:
CMF202R0000JLEB
Description:
RES 2 OHM 1W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 1W