CMF20510K00GNR6
Vishay Dale
Product No:
CMF20510K00GNR6
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 510K OHM 1W 2% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 510 kOhms
Series CMF
Power (Watts) 1W