CMF23H-103231-B
Triad Magnetics
Product No:
CMF23H-103231-B
Manufacturer:
Triad Magnetics
Description:
CMC 10MH 2.3A 2LN TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) (Max) 210mOhm
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.976" W (26.50mm x 24.80mm)
Height (Max) 0.551" (14.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series CMF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 2.3A
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Triad Magnetics
Features -
Filter Type Power Line
Package Bulk
Inductance @ Frequency 10 mH @ 10 kHz