CMF508K6600FHEB
Vishay Dale
Product No:
CMF508K6600FHEB
Description:
RES 8.66K OHM 1/4W 1% AXIAL
In Stock : 868
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 8.66 kOhms
Series CMF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W