CMF5512K000JNEA
Vishay Dale
Product No:
CMF5512K000JNEA
Description:
RES 12K OHM 1/2W 5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 12 kOhms
Series CMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W