CMF553M7400GNRE
Vishay Dale
Product No:
CMF553M7400GNRE
Description:
RES 3.74M OHM 1/2W 2% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.74 MOhms
Series CMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W