CMF5549K900FKEB
Vishay Dale
Product No:
CMF5549K900FKEB
Description:
RES 49.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
In Stock : 337
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 49.9 kOhms
Series CMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W