CMF55575R00FKEK
Vishay Dale
Product No:
CMF55575R00FKEK
Description:
RES 575 OHM 1/2W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 575 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W