CMF60273R00FKBF
Vishay Dale
Product No:
CMF60273R00FKBF
Description:
RES 273 OHM 1W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 273 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 1W