CMF6510M000FHEK
Vishay Dale
Product No:
CMF6510M000FHEK
Description:
RES 10.0M OHM 1.5W 1% AXIAL
In Stock : 15
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 MOhms
Series CMF
Power (Watts) 1.5W