CMF65500R00FKEB
Vishay Dale
Product No:
CMF65500R00FKEB
Description:
RES 500 OHM 1.5W 1% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 500 Ohms
Series CMF
Power (Watts) 1.5W