Home / Fixed Inductors / CMH322522-3R3KL
minImg
CMH322522-3R3KL
Bourns Inc.
Product No:
CMH322522-3R3KL
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
1210
Description:
FIXED IND 3.3UH 260MA 1.2OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 260 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 3.3 µH
Series CMH322522
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 55MHz