CMK-R010-5.0
Isabellenhuette USA
Product No:
CMK-R010-5.0
Manufacturer:
Isabellenhuette USA
Package:
1206
Description:
RES 0.01 OHM 5% 1W 1206
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.120" L x 0.060" W (3.05mm x 1.52mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 10 mOhms
Series CMK
Power (Watts) 1W