CML472K100
NTE Electronics, Inc
Product No:
CML472K100
Manufacturer:
NTE Electronics, Inc
Description:
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
In Stock : 4560
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 50
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.260" (6.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series CML
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 4700 pF