CMLS104T-3R3MS
Delta Electronics/Cyntec
Product No:
CMLS104T-3R3MS
Description:
FIXED IND 3.3UH 10.7A 11.8 MOHM
In Stock : 468
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 21A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.427" L x 0.394" W (10.85mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.8mOhm Max
Inductance 3.3 µH