Home / Film Capacitors / CMPPAC310V333K15S5
minImg
CMPPAC310V333K15S5
Surge
Product No:
CMPPAC310V333K15S5
Manufacturer:
Surge
Description:
CAP FILM 0.033UF 310VAC RADIAL
In Stock : 500
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance -
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.177" W (18.00mm x 4.50mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series CMPP
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr SURGE
Capacitance 0.033 µF