CMR03F201GOYP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR03F201GOYP
Description:
CAP MICA 200PF 50V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.252" (6.40mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.118" (3.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.272" L x 0.189" W (6.90mm x 4.80mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 200 pF