CMR04F111JODP
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR04F111JODP
Description:
CAP MICA 110PF 500V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.350" (8.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.150" (3.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.382" L x 0.201" W (9.70mm x 5.10mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 110 pF