CMR05F101JODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR05F101JODR
Description:
CAP MICA 100PF 5% 500V RADIAL
In Stock : 36
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.358" (9.10mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.224" (5.70mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 100 pF