CMR06F222GODR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR06F222GODR
Description:
CAP MICA 2200PF 500V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" L x 0.252" W (17.00mm x 6.40mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2200 pF