CMR06F392GPDR
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR06F392GPDR
Description:
CMR MICA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.559" (14.20mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.350" (8.90mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.311" W (17.50mm x 7.90mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3900 pF