CMR07F163JPDM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR07F163JPDM
Description:
CMR MICA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.902" (22.90mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.425" (10.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.819" L x 0.409" W (20.80mm x 10.40mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.016 µF