CMR07F912GPDM
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
CMR07F912GPDM
Description:
CMR MICA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Dielectric Material Mica
Height - Seated (Max) 0.882" (22.40mm)
Tolerance ±2%
Lead Spacing 0.425" (10.80mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.791" L x 0.331" W (20.10mm x 8.40mm)
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 9100 pF