CMS-R470-1.0
Isabellenhuette USA
Product No:
CMS-R470-1.0
Manufacturer:
Isabellenhuette USA
Package:
2512
Description:
RES 0.47 OHM 1% 2.5W 2512
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.120" W (6.35mm x 3.05mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 470 mOhms
Series CMS
Power (Watts) 2.5W